Hrdina | Zahradní krby patří do portfolia společnosti Hrdina & České pískovce s.r.o.

Zahradní krb Poděbrady

Zahradni krb Podebrady 03Krb na kryté terase

Popis tohoto projektu názorně dokládá, že možnosti začlenění kamenných krbů jsou prakticky nevyčerpatelné. Náš kamenný krb je postaven v Poděbradech, na malé zahrádce uprostřed města, ohraničené ze všech stran vysokými zdmi. Zahrada je určena ke grilování, stolování a opalování.
Klient, nebo přesněji klientka, si navrhovala tuto zahradu sama, protože je zkušenou návrhářkou interiérů v Praze. Její profesní kvality jsou zřejmé z každého detailu, vše má logiku a funkčnost. Má ráda nápadný design. Je pro nás radost spolupracovat pro klienty, kteří přesně vědí, co chtějí.
Požadavky na kamenný krb a na terénní úpravy po několika pracovních schůzkách vykrystalizovaly do následujících bodů:

Zadání projektu:

• Na zahrádce budou tři úrovně podlahy. Nejvyšší patro tvoří dřevěná podlaha kryté terasy. Druhá podlaha bude pokryta dlažbou ze stejného materiálu jako krb. Třetí, nejnižší podlaha bude travnatá a bude obklopovat bazén.
• Zahradní krb bude stát v rohu kryté terasy, kamenný komín bude procházet střechou, aby kouř a spaliny byly bezpečně odvedeny z prostoru terasy.
• Všechny tři podlahy budou spojeny schody ze žuly.

Tip na recept

Jako bonus za splnění záměru jsme obdrželi zajímavý recept. Vychází z tvrzení, že nic nepřekoná kouřovou příchuť kuřecího masa grilovaného v rozpáleném kamenném krbu přímo nad ohněm.
Kuřeti vyříznete páteř a rozevřete jej na rošt jako knihu. Kuře je pak placka, která se podle chuti griluje nad ohništěm. Rozpálené kameny a vůně hořícího dřeva a kouře udělají své. Můžete použít základní směs grilovacího koření, nebo použít svoje vlastní.

Zhodnocení:

Přestože spojení různých materiálů v projektu působilo zpočátku nezvykle, výsledek nás příjemně překvapil. Spojení dřevěné podlahy z hoblovaných palubek s kamennou dlažbou podtrhlo jemný dojem terasy. Kamenná dlažba z pískovce má několik zásadních výhod proti jiným materiálům – neklouže, na slunci se nerozpálí, aby pálila do bosých chodidel, ale vpodvečer zůstává vlažná, nestudí. To je velmi příjemné při večerním koupání. Dlažba, která je shodná s barvou a strukturou krbu, silně zvyšuje estetickou úroveň celé zahrady. Pocit krásy a klidu navozuje i trávník kolem bazénu a vinná réva, zakrývající jednu ze sousedících zdí. Umístění krbu na terase má dvě výhody: chrání při nepříznivém počasí a udržuje teplo vyhřátého krbu v omezeném prostoru, když se posezení protáhne do pozdních nočních nebo i ranních hodin. Výhodný je i dlouhý komín krbu, nejen pro odvedení kouře při grilování, ale zajišťuje takový tah, aby ani při zatápění neunikal kouř pod střechu.
Z fotografií je patrné, že klientka je skutečný profesionál v oblasti designu interiérů. Tak citlivé spojení moderních prvků bydlení a stolování s přírodními materiály je nevšední a není vidět každý den. Její pojetí zahradních krbů je přínosem i pro naši firmu. 

    

Komentáře