Karel Hrdina

Narozen roku 1954 ve Dvoře Králové nad Labem

V roce 1994 se stal spolumajitelem kamenolomu, zde získal bohaté zkušenosti s přírodním kamenem. V r.1996 mu byly svěřeny kamenické práce, jejichž součástí byla výstavba prvního zahradního krbu z kamene. Tehdy objevil schopnosti kamene akumulovat teplo a probudil se v něm talent k navrhování krbů.

Od r.1998 až do současnosti se zabývá návrhy a realizacemi zahradních kuchyní, krbů z kamene, kamenných pecí,  udíren, plotů, kamenných zdí, obkladů atd.

Karel Hrdina drží prst na tepu doby a kamenické řemeslo neustále posouvá dál, sleduje poslední trendy a výsledkem toho je zaměření na nový obor - zážitkovou gastronomii.

Úkolem Karla Hrdiny je postavit funkční a lehce ovladatelný zahradní krb, nový majitel po krátkém zaškolení pozná, jak je snadné správně grilovat nebo udit napřímo v horkém kouři. První zapálení ohně v krbu je rituál, při kterém padají dotazy na dobré recepty. Tato diskuzní chvilka nastane pokaždé, jakmile se vytáhnou první dobroty z grilu nebo z udírny.

Závěrem můžeme říci, že Karel Hrdina je člověk, který obrátil svůj nekonečný výzkum a vědomosti do světa grilování. Jeho výrobky napomáhají lidem připravovat jídla, na které se sliny jen sbíhají.