Číst dál: Realizované projektyKvalita vykonané práce je pro nás prioritou

Firma Hrdina považuje dobrou pověst jako svůj nejcennější majetek. Přibližně 50% naší práce vychází z osobního doporučení a proto je pro nás spokojený zákazník a zachování dobré pověsti nanejvýš důležité.

Každou zakázku důkladně připravujeme a následně osobně dohlížíme nad průběhem realizace, díky tomu vždy dodržíme naše náročné standardy kvality.

Číst dál: Zahradní kuchyň Sadská

Zahradní kuchyň Sadská

Zákazník si přál kuchyň k relaxaci pro svoji rodinu a přátelé, zároveň měl požadavek na využití prázdného koutu zahrady. Speciálním požadavkem byly rustikální sloupy s vyřezávanými profily a s okrasným ukončením trámů. Střešní krytina je stejného typu, jako je použitý na rodinném domu, v jehož blízkosti je kuchyň postavena. Kuchyň splňuje všechna kritéria pro pohodlné používání a tím i spokojenost jejich majitelů - krb s otočným grilem, udírnu, zásobník na dřevo, prostor pro chlazení piva. Samozřejmostí je kamenná dlažba a dostatek odkládacích ploch. 

Číst dál: Zahradní kuchyň Sadská

Číst dál: Zahradní krb Černošice

Zahradní krb Černošice - oáza klidu nedaleko Prahy.

Velmi krásné a zajímavé místo. Vysoký listnatý les vytváří intimní zádumčivou atmosféru, kterou musí projekt respektovat. Požadavek klienta je zátiší se zahradním kamenným krbem. Zátiší má být doplněno prostorem pro stolování, kamennou lavicí, výklenky ve stěně pro kuchařské náčiní a jiné předměty a jeskyňkou pro dekorativní předměty nebo pro zásobu palivového dřeva. Striktním požadavkem klienta byla šířka ohniště krbu - byla stanovena na 90 cm. K zátiší povedou chodníky a cestička přes zahradu. Pro posílení pocitu soukromí bude krb vestavěn do vysokého kamenného plotu. Vše musí působit dojmem uklidňující harmonie, stejně jako okolí zahrady.

Číst dál: Zahradní krb Černošice

Číst dál: Zahradní kuchyň K.Šmíd

Zahradní kuchyň K.Šmíd

Pro pana Šmída jsme postavili zahradní kuchyň, do které se pohodlně vejde větší skupina lidí, je vybavena kamenným krbem a pecí, oboje s klenbou z cihel. Dálší výbavou je udírna a mnoho odkládacích ploch. Před nepřízní počasí chrání dřevěná střecha a samotná stěna kamenné kuchyně. 

Číst dál: Zahradní kuchyň K.Šmíd

Číst dál: Zahradní krb PoděbradyKrb na kryté terase

Popis tohoto projektu názorně dokládá, že možnosti začlenění kamenných krbů jsou prakticky nevyčerpatelné. Náš kamenný krb je postaven v Poděbradech, na malé zahrádce uprostřed města, ohraničené ze všech stran vysokými zdmi. Zahrada je určena ke grilování, stolování a opalování.
Klient, nebo přesněji klientka, si navrhovala tuto zahradu sama, protože je zkušenou návrhářkou interiérů v Praze. Její profesní kvality jsou zřejmé z každého detailu, vše má logiku a funkčnost. Má ráda nápadný design. Je pro nás radost spolupracovat pro klienty, kteří přesně vědí, co chtějí.
Požadavky na kamenný krb a na terénní úpravy po několika pracovních schůzkách vykrystalizovaly do následujících bodů:

Číst dál: Zahradní krb Poděbrady

Číst dál: Zahradní kuchyň Otruby

Zahradní kuchyň Otruby

Prostorná kuchyň v rodinném sídle velmi dobře slouží i v nepřízni počasí všem jejím hostům. Krb s udírnou jsou umístěné v rohu kuchyně, samozřejmostí jsou odkládací police a prostory pro dřevo. Jezírko se skalkou je dalším krásným místem velké zahrady..


Číst dál: Zahradní kuchyň Otruby

Číst dál: Zahradní krb BerounMísto pro potěšení.

Zahradní krby umíme postavit na nejrůznějších místech. Zajímavým případem byl projekt z centra Berouna. Města jsou dnes většinou velmi hustě zastavěna, zdá se být nemožné zde vytvořit potřebný prostor pro takové zátiší. Náš klient toto dilema ještě umocnil požadavkem, aby jeho zahradní krb byl postaven v souladu s bazénem na zahradě - nechtěl zahradu, kterou má celý den zalitou sluncem, využívat jen k opalování. Požadovaný krb měl být moderním architektonickým prvkem, který bude do detailu propracovaný pouze kamenickým způsobem. Při předběžných konzultacích jsme se dozvěděli, že klient má na naši činnost doporučení a rok sleduje naše novinky a vývoj. Samozřejmě nás jeho zájem potěšil a tak jsme se chtěli zhostit svého úkolu co nejlépe.

Číst dál: Zahradní krb Beroun

Číst dál: Zahradní kuchyň Moravské Budějovice

Zahradní kuchyň Moravské Budějovice

Tato zahradní kuchyň v Moravských budějovicích byla dárkem k narozninám. Kromě toho, že obdarované dámě udělal tento dar velkou radost, se stal i perfektním využitím koutu zahrady u rodinného domu. Kombinace tohoto umístění i provedení kuchyně vytváří útulné místo, kam to její majitele stále láká.

 

Číst dál: Zahradní kuchyň Moravské Budějovice

Číst dál: Zahradní krb LegnerZahradní krb Legner - ztracený ráj.

Tentokrát měl klient velmi blízko ke gastronomii - byl ředitelem významného hotelu v Praze. Proto jeho požadavky byly velmi konkrétní.


Zadání a přání zákazníka:

• Velké ohniště pro posezení velmi početné společnosti
• udírna z kamene - klient nám svěřil svůj oblíbený recept
• zahradní krb musí být blízko terasy, odsud budou přinášeny všechny potřebné suroviny, koření, přísady, jídelní potřeby, nápoje..
• velké uložiště dřeva blízko ohniště

Číst dál: Zahradní krb Legner

Číst dál: Zahradní kuchyň Úžice

Zahradní kuchyň Úžice

Zahradní kuchyň užice slouží jako "19. jamka" putting-golfového hřiště v areálu Zeleného Údolí v Úžicích. Během turnajů zde nacházejí zázemí a skvělé občerstvení hráči, hosté a přátelé. Také se zde konají různé společenské akce, tak že gril i udírna se téměř nezastaví! Navštivte také www.basta.cz

Číst dál: Zahradní kuchyň Úžice

Číst dál: Zahradní kuchyně Bílá Hora - Praha

Zhmotnění představy do reality

Představa klienta.

Při tomto projektu jsme opět měli výhodu, že klient měl představu, co bude chtít postavit. Inspiraci k zahradní kuchyni získal z častých cest po Středozemí a do Francie. Klient si přál mít odpočinkový prostor se soukromím, k posezení a k jídlu, s grilem a udírnou. Kamenné prvky měly působit starobylým dojmem a zároveň ladit s kamenem, který byl v zahradě již použit. Výhled z kuchyně měl umožňovat sledování her dětí.
Při rozhovorech s klientem a prohlídce zahrady jsme se postupně dopracovali ke konkrétnímu zadání celého projektu.

Číst dál: Zahradní kuchyně Bílá Hora - Praha

Číst dál: Zahradní kuchyně VycpálekZahradní kuchyně Vycpálek - i sen se může stát skutečností

Klient si přál vytvořit takové dílo, které by bylo jedinečné a odlišné od ostatních projektů takového druhu. Projekt se měl odlišovat svojí architekturou a precizností provedení.
Výjímečnost projektu spočívala také v tom, že jsme dostali v oblasti návrhu zcela volnou ruku. Proto bylo možné odklonit se od tradičního pojetí kamenných staveb a přemluvit kámen, aby posloužil i individuálnímu pojetí kamenné architektury. Striktním požadavkem zůstala preciznost řemeslného zpracování nejen kamene, ale i ostatních stavebních materiálů a konstrukčních prvků a také funkčnost jednotlivých součástí projektu i konečného celku.

Číst dál: Zahradní kuchyně Vycpálek