Hrdina zahradni krb Beroun 01Místo pro potěšení.

Zahradní krby umíme postavit na nejrůznějších místech. Zajímavým případem byl projekt z centra Berouna. Města jsou dnes většinou velmi hustě zastavěna, zdá se být nemožné zde vytvořit potřebný prostor pro takové zátiší. Náš klient toto dilema ještě umocnil požadavkem, aby jeho zahradní krb byl postaven v souladu s bazénem na zahradě - nechtěl zahradu, kterou má celý den zalitou sluncem, využívat jen k opalování. Požadovaný krb měl být moderním architektonickým prvkem, který bude do detailu propracovaný pouze kamenickým způsobem. Při předběžných konzultacích jsme se dozvěděli, že klient má na naši činnost doporučení a rok sleduje naše novinky a vývoj. Samozřejmě nás jeho zájem potěšil a tak jsme se chtěli zhostit svého úkolu co nejlépe.

TIP NA RECEPT

Zelí pečené na horkých kamenech

Tato u nás neznámá technika grilování zelí je bravurním kouskem naší klientky z Berouna. Proto si přála, aby měla kamenný krb, kde se využije teploty rozpáleného ohniště. Zelí se opéká nejen od spodu, ale i žárem od zadní stěny a boků ohniště. Doba grilování je přes hodinu v řádně vyhřátém ohništi. Hlávka zelí je naplněna slaninou a cibulí, potírá se máslem a grilovacím kořením a grilujeme ji tak dlouho, až je tak křehká, že ji lze krájet lžící. Krásně voním, výborně chutná a hodina grilování není při takové odměně vůbec dlouhá. Pozornost takto připravené hlávky zelí zcela jistě upoutá pozornost každého hosta.

První schůzka:

Při první návštěvě jsme se seznámili se zahradou a s detailními požadavky. Po důkladné prohlídce zahrady a po rozhovoru s klientem jsme společně zvolili místo pro budoucí krb. Dohodnuli jsme se na části zahrady, kde ani v budoucnosti nebylo plánované využití. Navíc toto místo umožnilo orientovat zahradní krb tak, aby zahradu více oddělil od sousedů a chránil tak soukromí zahrady. Příprava projektu: Po určení umístění zahradního krbu a změření potřebných rozměrů zahrady jsme připravili návrh stavby a dokumentaci pro základovou desku a vlastní krb. Při druhé návštěvě jsme předložili tento návrh a s kalkulací ceny stavby. Klient obojí odsouhlasil, proto bylo možné domluvit termín nástupu řemeslníků.

Byly dojednány další body postupu prací.

  • • klient požadoval, aby při stavbě nebyly poškozeny okrasné dřeviny v těsném sousedství krbu
  • • stavba se nachází na náměstí, kde je problém s manipulací s materiálem. Proto si řemeslníci museli připravit polotovary v dílně pro urychlení stavebních prácí
  • • trvání stavebních prací nemělo překročit 10 dnů
  • • základy stavby zadá klient místní firmě, která je postaví podle předané dokumentace

Zhodnocení projektu:

Splnit požadované body pro naši firmu nebylo nijak obtížné. Zahradní krb byl postaven ve sjednaném termínu, ke spokojenosti klienta. Okrasné dřeviny ani zahrada poškozeny nebyly. Jak byl záměr naplněn, posuďte z předložených snímků. Na závěr ještě předkládám velmi zajímavý a lákavý recept klienta, který vlastně nebyl klientem, ale klientkou, navíc i velmi erudovanou kuchařkou.