Vlastnosti kamene

Pro stavbu krbů používáme nejodolnější druh pískovce, který se používá např. pro opravy Karlova mostu a stavby přehrad. Tento kámen splňuje nejpřísnější požadavky na kvalitu, trvanlivost a termoakumulační vlastnosti. 

Zkušenosti s kamenem

Karel Hrdina sbírá zkušenosti s kamenem již od roku 1992, kdy se stal spolumajitelem kamenolomu, od roku 1998 z kamene staví relaxační prostory z přírodního kamene. Schopnost navrhnout a postavit krb z kamene se dá nazvat darem od Boha, Karel Hrdina díky tomuto daru našel rovnováhu mezi starým kamenickým řemeslem a moderními technologiemi.

Kvalita řemeslné kamenické práce

Na kvalitě staveb z kamene a dobré pověsti své firmy si Karel Hrdina zakládá. V průběhu návrhu a realizace je Karel Hrdina vždy k dispozici svému zákazníkovi a po vyhotovení díla se osobně účastní předávání (tzv. "první zapálení").

Technická propracovanost každého návrhu

Každý návrh zahradního krbu je vytvářen individuálně, během intenzivních konzultací se zákazníkem a při osobních návštěvách místa stavby. Součástí návrhu je skica, která je se zákazníkem podrobně upravena dle jeho přání. Zákazník je předem obeznámen s potřebnými přípravnými pracemi a technickými požadavky, nutnými pro zahájení prací.

Estetický přínos do zahrady

Přinášíme zcela nový způsob, jak vyzdobit Vaši zahradu architektonickým prvkem, který je vyroben za pomoci kamenického řemesla, výhradně z přírodního kamene. Výsledná stavba je symbiózou funkčního zahradního krbu a krásy sochařsky opracovaného přírodního kamene. Respektujeme architektonický styl domu, zahrady a charakter okolní krajiny.

Zdravější grilování

Přírodní kámen je materiál, který zůstává během ohřevu a přípravy pokrmů neutrální a chuť pokrmu je tak pozitivně ovlivněna pouze druhem použitého dřeva nebo způsobem uzení/grilování.
Toto je hlavní a zásadní rozdíl od krbů vyrobených z betonových odlitků, které obsahují řadu chemických prvků a sloučenín. Tyto se mohou během ohřevu uvolňovat a nepříznivě ovlivňovat zdravotní nezávadnost připravovaných pokrmů.

Spolupráce s firmami zabývajícími se zážitkovou gastronomií

I přesto, že systém zahradního kamenného krbu se nemění již cca 5000 let, Karel Hrdina neustále nachází nové způsoby, jak tyto krby využít v dnešní moderní společnosti. Důkazem toho je spolupráce s firmami, které svým zákazníkům poskytují zcela nový typ služeb - zážitkovou gastronomii. Pro tyto firmy je dnes více než kdy jindy důležité, aby jejich zákazníci odcházeli s pocitem příjemně stráveného času, aby se v budoucnu vraceli i se svými přáteli/kolegy a samozřejmě aby navštívený podnik dále doporučoval ve svém okolí.