Číst dál: UmyvadlaOkrasná umyvadla z kamene

Představujeme vám jedinečný solitér, kterým si můžete ozdobit zahradní kuchyň nebo zahradu.

Okrasné umyvadlo z kamene je vyráběné ručně z výběrového kamene ( asi jen 3% kamenů v kamenolomu je vhodných k výrobě tohoto výrobku ), musí odpovídat barevně velikostí a složením. Každý kus je originál, má jedinečnou kresbu a tvar, který vybrousí kameník. Vyrábíme je jako součást zahradních kuchyní z kamene, kde jsou tyto umělecká díla ozdobou a umocňují meditativní kvalitu této zóny určené pro odpočinek a relaxaci.

Číst dál: Umyvadla

Číst dál: Kamenný stůl z masivuOpravdu solidní stůl

Tento stůl má nohu z masivního kamene a desky, která má broušený povrch. Výška stolu a velikost desky je určena dle přání zákazníka.

Deska je k noze přilepena speciálním lepidlem na kámen. Stůl nepřevrátí malé dítě ani pes.

Každá deska má jinou kresbu kamene tím je originální. V případě nutnosti je možné snížit váhu masivní nohy (tuto je možné vydutit).

Číst dál: Kamenný stůl z masivu

Číst dál: Otočný roštOtočný rošt z antikora - patent Karla Hrdiny

otočný rošt z nerezu vyvinul svým nekonečným výzkumem Karel Hrdina, je to výrobek který si každý objedná i když předtím mluvil jinak . Je praktický a za poslední roky dále zdokonalovaný. Dnes už na něm není co vylepšovat, konstatoval Karel Hrdina.

Při vývoji pomohl také fakt, že jako spolumajitel kamenolomu musel řešit neustálé problémy s technikou, díky čemuž získal zkušenosti, které uplatnil při návrhu tohoto dokonalého otočného roštu.

Číst dál: Otočný rošt

Číst dál: Kamenné nádoby pro květinyNa terasu, do zahrady i do interiérů..

Kamenné nádoby osázené květinami tvoří skutečnou ozdobu vchodů vašich domů, zahrad, teras a balkónů. Jsou přenosné - můžete měnit libovolně jejich umístění i s květinami a sestavit si potřebnou dekoraci pro různé příležitosti nebo období.
 

Číst dál: Kamenné nádoby pro květiny

Číst dál: Pec na chléb a pizzuPec na chléb a pizzu

Pec na chleba postavená z kamene zažívá renezanci nejen proto, že v ní jde upéct chutný domácí chléb, výbornou pizzu, a jiné staročeské recepty.

Kdo to již někdy zažil, poznal také radost z kulinářských zážitků, jakými jsou podplamenice, nebo kuřata pečená v jílovém obalu, na němž ještě ulpívá fenomén ohně.

Číst dál: Pec na chléb a pizzu

Číst dál: SkalkySkalky

Naše pískovce lze využít i jako základní materiál pro vytvoření skalky. Skalky byly dříve neodmyslitelnou dekoraci skoro každé zahrádky nebo předzahrádky, domovních vchodů. Tvoří přirozený dekorační prvek po celý rok. Může být zajímavá i v zimním období. Osaďte ji odolnými, stálezelenými skalničkami. Ozdobou budou listy - tmavozelené i stříbrné, tvořící měkké polštáře nebo dekorativní růžice...

Číst dál: Skalky