Zahájení projektu

plánování stavby zahradní kuchyně s kamenným krbemstavba téměř u konce

Termín zahájení pracíPřed zahájením realizace je potřeba důkladně naplánovat všechny kroky viz. níže.

Snažíme se maximálně vyjít vstříc investorovi, respektujeme požadavky na vhodný termín.

Délka realizace

..je závislá na rozsahu a náročnosti celého projektu, délku realizace jsme schopní sdělit po odsouhlasení návrhu.

Přípavné práce

Pro zahradní krby je potřeba vytvořit základy pod zámrznou hloubkou, což v našich zeměpisných podmínkách znamená minimálně do hloubky 80cm. V případě nedostatečně vytvořených základů může dojít v budoucnu k nevratnému poškození celé stavby. V rámci úspor se zpravidla domluvíme s investorem o využití lokální firmy pro výstavbu základů, které však navrhneme a na místě vykolíkujeme. Dále je nutné zjistit, zda se v podzemí pod budoucí stavbou nevyskytuje vedení el. proudu, vody, telefonu apod.

Příprava, doprava a skladování stavebního materiálu

Kameníci si materiál na stavbu připravují už v dílně (sekané římsy, police, broušená umyvadla z masivního kamene, klenby a klenáky, popř. vysekané symboly do klenáků), materiál je poté napaletován a převezen na místo stavby. Palety je možné složit mechanickou rukou, což je vhodné např. na místech, kde je pozemek oplocen (není nutné rozebírat plot nebo stříhat živý plot). Písek a cement seženeme od místních dodavatelů, takže šetříme náklady za dopravu.
napaletovaný materiálskládání materiálu mechanickou rukou - nepoškodíme plot
Přístup na stavbu pro řemeslníky a těžkou techniku

Již při plánování stavby se snažíme najít místo, na kterém bude umístěn stavební materiál tak, aby byl kameníkům jak se říká "k ruce". Při samotném průběhu stavebních prací není nutné na místě používat těžkou techniku, pro stavbu krbů používáme tradiční kamenické řemeslo způsobem v podstatě stejným jako v dobách, kdy žádná mechanizace a těžká technika nebyla k dispozici.

Tesařské práce

planovani stavby zahradniho krbu-03 planovani stavby zahradniho krbu-05 planovani stavby zahradniho krbu-06 planovani stavby zahradniho krbu-07 Součástí stavby zahradních krbů je často i pergola nebo altán. V těchto případech firma Hrdina&České pískovce úzce spolupracuje s profesionálními tesaři, kteří mají dlouholeté zkušenosti s kombinací dřevo-kámen. Výsledkem této spolupráce je jednak stavba na klíč (investor nemusí shánět další firmu) a dále záruka, kterou na celé dílo firma Hrdina poskytuje .