Cvičení dělá mistra

Číst dál: Rady od Karla Hrdiny

Musím všem říci: Jen předaná rada nestačí. Němci mají úsloví: "Ubung macht den meister." (nebo česky "Cvičení dělá mistra.") Platí to i pro grilování - každý začátečník něco upeče a je většinou to je i dobré (pokud maso nesmrdí, nespálí ho na uhel nebo nevysuší dlouhým grilováním na troud.)

Číst dál: Rady od Karla Hrdiny

Chuť, šťavnatost, křehkost..

Číst dál: Jak správně grilovat a uditSprávná chuť hovězího, křehkost vepřového, jemnost kuřecího, slaná štavnatost mořských plodů. Slova, při kterých se většině z nás sbíhají sliny v ústech. Kouř a opékání spojené s grilováním vytvoří aroma, které se vám nepodaří získat žádným jiným způsobem.

 

Číst dál: Jak správně grilovat a udit

Bezpečnost při uzení a grilování.

Aby všechno proběhlo tak, jak si přejeme a očekáváme, dbejte na základní opatrnost při grilování a uzení. Mějme stále na mysli, že v naší blízkosti je oheň a ten je, jak známo z přísloví – „dobrý sluha, ale zlý pán“.

Číst dál: Bezpečnost při uzení a grilování.

Pár slov o čistotě

Číst dál: Čištění griluMaso je upečeno, ugrilováno,vyuzeno případně i snědeno. Všichni mají mastná ústa i brady, nikomu se už nechce nic dělat. Vyčištění grilu je jednoznačně záležitostí pro hostitele, i když sám už má všeho dost, vždyť zajištění hladkého průběhu celé akce je opravdu náročné.

Nezoufejte, není to obtížné, zvlášť když vyčištění provedete hned po ukončení grilování.

Číst dál: Čištění grilu

Údržba

Kámen, který používáme na stavbu zahradních krbů má takové vlastnosti, že nepotřebuje žádnou údržbu.

Vysoký podíl křemičitého pojiva dává tomuto kamenu mrazuvzdornost.Je natolik odolný povětrnostním vlivům, že se z něho dělají dlažební kostky.

Číst dál: Údržba